0
0

فتوشاپ در مهندسی معماری چه کاربرد هایی دارد؟ + کار با فتوشاپ در معماری

332 بازدید
تصویر شاخص فتوشاپ در معماری

در چندین سال اول که نرم افزار فتوشاپ منتشر شد و در دسترس کاربران قرار گرفت، همه فکر می کردند که این نرم افزار یک ابزاری است که فقط می توانند با آن خروجی نرم افزار های دیگر معماری را به نمایش برسانند به عبارتی دیگر بتوانند با استفاده از مستندات و خروجی نرم افزار های دیگر پوستر طراحی کنند، ولی با گذشت چندین سال متوجه شدند که فتوشاپ برای معماری ابزاری است که می تواند طرح های معماری را به تصاویر واقعی با گرافیک و ترکیب بندی رنگی بهتری تبدیل کند.

نرم افزار فتوشاپ در زمینه مهندسی معماری یکی از نرم افزار های حیاتی و پرکاربرد می باشد. در دوره ی قبل از این نرم افزار مهندسان مجبور بودند تا طرح های خود را به صورت دستی به کارفرما یا استادان ارائه کنند که در این نوع ارائه ها مشکلاتی حاکم بود، ولی با مرور زمان و شناخته شدن این نرم افزار، طرح های دستی کاربرد خود را از دست دادن و طراحی وارائه های دیجتال مرسوم شدند.

از ملزومات این شغل همانند عکاسی، تسلط کامل به نرم افزار فتوشاپ می باشد، این نرم افزار به دلیل بهره گیری از ساختار لایه بندی، به شما امکان ویرایش و تغییر پروژه های معماری را می دهد. به طور کلی فرآیند رندرگیری کمی سخت تر قابل انجام است بخصوص در زمانی که شما می خواهید روشنایی طرح خود را افزایش دهید، کاربردی که فتوشاپ به شما ارائه می دهد افزودن افکت های نوری است که کار رندرگیری را برای شما آسان می کند.

خواندن  10 نکته ای که باید در مورد فتوشاپ در سال 2021 بدانید
تصویری از طراحی نقشه های مهندسی با فتوشاپ

از کاربرد های دیگر نرم افزار فتوشاپ در حوزه شارت ( یعنی برای انجام یا تحویل کاری دچار تنگی زمان هستیم نیرو یا زمان کافی برای انجام آن وجود ندارد با اضافه کردن زمان های غیر کاری، اضافه کاری نیرو ها به هر نحوی پروژه را در تاریخ موعد تحویل می دهیم ) می باشد که کمک زیادی به طراحان می کند چرا که باعث شده کیفیت رندر ها افزایش پیدا کند و طراحان راحت تر این کار را انجام دهند.

انواع کاربرد های فتوشاپ در معماری

شیت بندی برای ارائه پروژه نهایی

مبحث شیت بندی برای ارائه نهایی طرح ها می باشد، که قالبا پرینت آن در اندازه های 100 در 70 و 50 در 70 گرفته می شود همه ی پلان ها و مقطع و نما با تمامی رندر های سه بعدی گرفته شده طبق قانون خاصی کنار هم قرار می گیرند و پلات گرفته می شود.

پست پروداکشن

به کاربرد فتوشاپ در زمینه ی مهندسی معماری پست پروداکشن گفته می شود.

امکان متریال سازی

برای طراحی دیوار در نقشه خود می توانید از متریال های مختلفی از جمله اجر و مصالح دیگری استفاده کنید، فتوشاپ این قابلیت را دارا می باشد که متریال های متفاوتی را در دسترس طراحان قرار می دهد و اجازه می دهد تصویر آن را بسازند و در کار مورد استفاده قرار دهند.

خواندن  معرفی بهترین برنامه ویرایش عکس در سال 2021 + مزایا و معایب
تصویری از طراحی نقشه های معماری با فتوشاپ

امکان نورپردازی

تنظیم نور شب و روز در داخل رندر های که توسط طراحان اجرا می شود، شما می توانید نور طرح های خود را به صورت دلخواه تنظیم کنید تا طرح شما به تصاویر واقع گرایانه نزدیک شود.

امکان مدل سازی متریال های مختلف همچون مبلمان

تمامی وسایلی که برای چینش پلان مورد استفاده قرار میگیرد مبلمان نام دارد مثل شیر آب یا مبل. اگر جایی از مبلمان کار نواقص داشته باشد با فتوشاپ می توانند این نواقص را برطرف کنند
این کاربرد کمتر مورد استفاده میگیرد به دلیل اینکه مدلسازی در محیط فتوشاپ سخت تر است.

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
تیم اتحاد وب
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد فتوشاپ در مهندسی معماری چه کاربرد هایی دارد؟ + کار با فتوشاپ در معماری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.